مهارت‌‌‌‌های ارتباطی زوجین

menuordersearch
sajjadrafiee.ir
بخش محتوایی سایت خواندنی ها
۱۴۰۰/۷/۳ شنبه
(0)
(0)
مهارت‌‌‌‌های ارتباطی زوجین
مهارت‌‌‌‌های ارتباطی زوجین

درباره مهارت‌‌‌‌های ارتباط زوجین

 

ارتباطات میان فردی، مبنای اولیه ی پیوند با دیگران را تشکیل می‌دهد. ارتباطات مؤثر، موجب شکوفایی افراد و بهبود کیفیت زندگی می‌شود؛ این در حالی ست که ارتباطات غیر مؤثر، مانع شکوفایی و حتی ابزاری برای سلب آسایش و آرامش روان انسان است. به صراحت می‌توان گفت که یکی از موارد اساسی خوش بختی انسان، ارتباطات میان فردی وی است؛ حال اگر هدف ارتباط، کسب آرامش در کنار همسر و در زندگی مشترک باشد، «ارتباط» به خون حیات بخش زندگی مشترک تبدیل می‌شود و در کیفیت زندگی زناشویی، نقش تعیین کننده ای می‌یابد. در این میان مجهز بودن همسران به مهارت‌‌‌‌های ارتباطی مایه ی سازگاری و رضایت‌ آنها می‌شود و عدم آگاهی نسبت به این مهارت اساسی، به بروز بسیاری از سوءتفاهم ها، تعارض ها و تنش‌‌‌‌های میان زوجین می‌انجامد.

بررسی زندگی همسران موفق و ناموفق نشان می‌دهد که «چگونگی ارتباط»، یکی از وجوه مهم در تمایز میان این دو گروه است. زندگی مشترک تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد که پاره ای از‌ آنها ممکن است زوجین را به طرف اختلاف و درگیری، طلاق عاطفی و حتی طلاق رسمی سوق دهد.

تحقیقات مختلف نشان داده است که یکی از عوامل مشکل ساز، اختلال در ارتباط، یا به عبارتی اختلال در فرایند تفهیم و تفاهم است. براساس گزارشی که توسط آژانس مشاوره ی آلمان در سال1970تهیه شده است، مشکل اصلی 87 درصد زوج‌‌‌‌های شرکت کننده در پژوهش، «مشکل ارتباطی» بوده است.

خوش بختانه، برقراری ارتباط مؤثر، مهارتی است که می‌توان آن را فرا گرفت و این نشریه در صدد است برای آموزش مهارت‌‌‌‌های ارتباطی به مخاطبان و خوانندگانش گام برداشته و همسران را به بازنگری در روابط شان سوق دهد در یک رابطه درست باید ها و نباید هایی وجود دارد که باید فرا گرفت به طور مثال حدومرزها باید رعایت شود ویا زمانی که تغییر از درون ناشی میشود تلاش برای تغییر طرف مقابل محال است

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

آذربایجان شرقی - مراغه - خیابان جام جم
فروشگاه کتاب سجاد رفیعی
ارتباط با ایمیل:
info@sajjadrafiee.ir
فقط پیامک :
۰۹۱۰۲۸۲۸۸۵۶

instagram
10 روز ضمانت بازگشت10 روز ضمانت بازگشتضمانت اصل بودن کالاضمانت اصل بودن کالاتحویل اکسپرستحویل اکسپرس
.
logo-samandehi