خرید کتاب روانشناسی

menuordersearch
sajjadrafiee.ir
خواندنی ها

خرید کتاب روانشناسی

۱۳۹۹/۱۰/۲ سه شنبه
(7)
(0)
خرید کتاب روانشناسی
کتاب های روانشناسی زیادی در بازار نشر منتشر شده است از ترجمه گرفته تا تالیف که بیشتر ترجمه آثار نویسندگان بنام خارجی است ولی به اندازه همان نویسندگان به مولفان داخلی هم ارزش قائل باشیم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

خرید کتاب روانشناسی

کتاب های روانشناسی زیادی در بازار نشر منتشر شده است از ترجمه گرفته تا تالیف که بیشتر ترجمه آثار نویسندگان بنام خارجی است ولی به اندازه همان نویسندگان به مولفان داخلی هم ارزش قائل باشیم اتفاقات خوبی خواهد افتاد. چقدر کتاب های اثر مرکب، راز، دانشکده کسب و کار، ملت عشق را ترجمه خواهید کرد؟ من نمیگویم که دیگر این کتاب ها را چاپ نکنید ولی به اندازه آنها به مولفین داخلی هم اهمیت بدهید..

 

معرفی کتاب ویروس خیانت ( راههای پیشگیری و بهبود روابط):

 

نویسنده کتاب ویروس خیانت، خیانت را به ویروس تشبیه کرده و راههای مختلف ورود ویروس خیانت به روابط بین زوجین را بررسی کرده است که از آنها میتوان به فضای مجازی اشاره کرد که متاسفانه بیشترین خیانت ها در همین فضای مجازی اتفاق می‌افتد. فضای مجازی به راحتی در دسترس همگان قرار دارد و فردی که دچار کمبود یا مشکل زناشویی است به این فضا پناه میبرد و به اصطلاح با کاربران مجازی درد دل میکند و این اتفاق رفته رفته ریتم زندگی فرد متاهل را تحت تاثیر قرار میدهد. زوجی که در فضای مجازی به خیانت کلامی دست میزند و به صورت کلامی با شخصی در فضای مجازی وارد رابطه میشود و ارتباط به آن شخص به نوعی وابستگی عاطفی منجر میشود. کمبودی که توسط همسرش یا توجهی که توسط همسرش را دریافت نمیکند را در فضای مجازی جبران میکند. راحتتر بگویم عقده هایش را در فضای مجازی پر میکند.

 

آسیب های فضای مجازی به زندگی مشترک چیست؟

 

اینترنت به خاطر در دسترس بودن برای همگان، خانواده ها و زوجین عزیز را تحت تاثیر قرار میدهد. تاثیر اینترنت و شبکه های اجتماعی در روابط همسران بستگی به زمانی دارد که زوجین برای آن اختصاص میدهند. هر چقدر روزمرگی خود را در فضای مجازی پر کنیم به همان اندازه هم از فضای مجازی آسیب میبینیم، زوجین عزیز باید دقت کنند که هر فضایی که ریتم زندگی شما را به هم بزند یا باعث شود شما از وظیفه همسرداریتان دور شوید باید در گذراندن وقت در آن فضا کمی تامل کنید. اکثر زوجینی که دچار اختلاف هستند یا روابط عاطفی خوبی ندارند و همینطور برنامه مشخصی برای زندگیشان ندارند روزمرگی های خود را در فضای مجازی پر میکنند که این خود باعث بسیاری از آسیب هاست که یکی از این آسیب ها وارد شدن ویروس خیانت به روابط زوجین یا وارد شدن زوجین به روابط فرا زناشویی است.

 

 

روزمرگی زوج ها در فضای مجازی

متاسفانه در ایران فرهنگ روانشناس و مشاوره هنوز که هنوزه کامل جا نیفتاده است ولی خوشبختانه نسبت به قبل بهتر شده است. همه خودشان را روانشناس میدانند و فکر میکنند که میتوانند با خواندن چند کتاب زندگی ایدئالی داشته باشند. مطالعه کتاب بسیار سود مند است اما نمیتواند جای مشاوره تخصصی یک روانشناس متخصص را بگیرد هر چیزی به جای خود باید مورد استفاده قرار گیرد. همین مشاوره نرفتن ها و انتخاب نادرست همسر، بلد نبودن مهارت های زندگی مشترک باعث مشکلات زناشویی بسیاری میشود که این مشکلات منجر به سردی روابط یا دوری دو زوج از هم دیگر میشود و زوج ها برای اینکه به نوعی کمبودهایشان را رفع کنند به فضای مجازی پناه می‌آورند و به اصطلاح دوست مجازی پیدا میکنند و در دلشان را با آن باز میکنند و رفته رفته به عادت تبدیل شده و ترک عادت هم موجب مرض است.اول باید با خودمان صادق باشیم اگر رابطه دو زوج باهم خوب باشد و انتخاب درست همدیگر باشند و با برنامه دیگر وقتی برای صرف کردن در فضای مجازی نخواهند داشت. نصف عمر زوج های عزیز، شاید هم بیشتر از نصف عمرشان در فضای مجازی میگذرد. به امیدی که زوج های عزیز این مسئله را درک کنند که فضای خانواده شما باید در اولویت باشد و باید روزمرگی هایتان را در فضای خانواده کنار همسر و فررزندانتان پر کنید نه در فضای مجازی، حداکثر زمانی که در فضای مجازی میگذارید باید بیشتر از 1 ساعت نباشد، اگر در فضای مجازی بیزینس دارید باز 3 ساعت میتواند برای رسیدن به کارتان کافی باشد. فقط خواهش میکنم خودتان را گول نزنید. و توجیه ها را کنار بگذارید با خود روراست باشید من یک سوال از شما دارم؟

 

زنی که زیباییش را در فضای مجازی به اشتراک میگذارد دنبال چه چیزی میگردد؟ هدفش از این کار چیست؟

 

جذب مخاطب؟

جذب توجه؟

ثابت کردن خود؟

 

رابطه خانم هایی که عکسهای نمایشی از خودشان در فضای مجازی منتشر میکنند را با همسرانشان بسنجید؟ یا دچار اختلاف و سردی روابط و طلاق عاطفی هستند یا اینکه دو زوج این مسئله برایشان مهم نیست و به اصطلاح روشنفکر هستند و هر کسی کار خودش را انجام میدهد. کمی تحقیق و بررسی میتواند این مسائل را مشخص کند.

 

 

خرید کتاب های انگیزشی روانشناسی

در جریان کتاب های با عنوان راز، قانون جذب و ... که بسیار منتشر و تجدید چاپ شده است هستید. متاسفانه یا خوشبختانه این کتاب ها بیشتر از کتاب های مولفین داخلی ما که بسیار توانمند و با سواد هستند خریدار دارد، و ناشرین عزیز ایرانی هم از اینکه کتاب های مولفین ایرانی خریدار نداشته باشند رو آورده اند به چاپ و منتشر کردن کتاب های خارجی ترجمه شده، و بیشتر ناشران عزیز متاسفانه به فکر منفعت مالی خود هستند تا رشد فرهنگی کشور عزیزمان ایران، شما در گوگل عنوان چاپ کتاب را سرچ کنید کلی سایت با جمله های چاپ کتاب ارزان، چاپ کتاب با قیمت مناسب، به نظر شما این یعنی چی؟ این یعنی اینکه هزاران شخص در ایران وجود دارد که سودای نویسنده شدن دارند و کتاب هم چاپ میکنند ولی موفقیت قابل توجهی کسب نمی‌کنند، دلیلش چیست؟

 

 

از دلایل عدم موفقیت مولفین و نویسندگان ایرانی:

  • نداشتن برنامه و هدف مشخص مولفین عزیز
  • نداشتن تخصص لازم نویسنده یا مولف
  • نداشتن تجربه کافی نویسنده یا مولف
  • انتخاب ناشرهای منفعت طلب

 

مواردی فوق از علت های مهم عدم موفقیت نویسندگان عزیز ایرانی است. متاسفانه من گرفتار همچین ناشرانی شده ام و تجربه بالایی در این مورد دارم، یک خاطره از ناشرهای قبلی خود برای شما مخاطبین عزیز تعریف میکنم تا حق مطلب ادا شود.

 

خاطره یک نویسنده از ناشران منفعت طلب بازاری

من اوایل که میخواستم کتابم را چاپ کنم خیلی ذوق و شوق داشتم که کتابم را چاپ و منتشر کنم که اوایل کتاب بنده با عنوان ویروس خیانت توسط ناشر محترمی چاپ شد، قبل چاپ کتابم اتفاقاتی افتاد که خالی از لطف نیست، بعد از اینکه قرارداد بسته شد و کتاب خود را به ناشر تحویل دادم تا ویراست فنی انجام گیرد. آنقدر ویراست فنی کتاب را بی کیفیت انجام داده بودند که من مجبور بودم دوباره از اول کتاب را مطالعه کنم و در مرحله ویراست فنی حداقل این 4 بار تکرار شد، بعد از این مرحله کتاب صفحه آرایی شد و این مرحله هم چند هفته ای طول کشید به خاطر عدم توجه و اصولی انجام ندادن صفحه آرایی کتاب بنده تا اینکه به مرحله طراحی جلد کتاب رسیدیم. در این مرحله آنقدر از طراحی جلد کتابم حالم بد شد که همان لحظه میخواستم عصبانیتم را سر ناشر خالی کنم که قسمتی از این عصبانیتم را به ناشر نشان دادم. جالب اینجاست بدانید طراحی جلد کتاب من آنقدر ابتدایی و بد بود که هر فردی که دو روز با فتوشاپ کار کرده بود میتوانست آن طراحی را انجام دهد فقط یک عکس از اینترتا که زمینه اش هم پاک نشده بود را روی جلد کتاب گذاشته بودند با عنوان اسم کتاب و برای من فرستاده بودند و توجیهشان این بود که هزینه زیادی نکردید برای هزینه ای که کردید همین طراحی را انجام میدهند منم گفتم آقای محترم هزینه زیادی نکردید یعنی چی من کار خوب میخواهم و کیفیت برایم در اولویت است در بحث عقد قرار داد مگر نوشته بودید با این هزینه همین طراحی میشود؟، واقعا خنده دار بود، همین امر باعث شد من یک طراح جلد پیدا کنم و کار طراحی جلد کتابم را به یک نفر دیگر بسپارم. بعد از اینکه کتابم در سالن اجلاس بین المللی صدا وسیما رونمایی شد انگیزه خوبی پیدا کردم و بعد از قطع همکاری با ناشر اول گرفتار یک انتشارات از شهر مقدس مشهد شدم. اوایل کار انتشارات خوب بود بعد اینکه تمام هزینه های قرارداد اولیه را گرفتند رفته رفته توجهشان به بنده کمتر شد در قسمت ویراست فنی کتاب هم چند بار به مشکل برخوردیم و توجیهشان این بود که آقای رفیعی شما زیادی حساسید حتی کتابهای معروف هم غلط املایی دارند. خلاصه به مرحله صفحه آرایی رسیدیم که در این مرحله عنوان ها به کل اشتباه شده بود و هر سری که من میگفتم باز یک اشتباه در عناوین و فهرست بندی کتاب بود. اشتباه بزرگ این ناشر را خدمتتان عرض میکنم که خیلی خنده دار است. مسئول مورد نظر کتاب من را که در قالب رقعی برای من فرستاده بودند 82 صفحه بود و من تعجب کردم و گفتم خانم عزیز این تعداد صفحه برای قالب رقعی با تعداد صفحاتی که من به شما در قالب وورد دادم خوانایی ندارد و اول توجیه کردند که نه درست است شما اشتباه میکنید و بعد خودشان گفتند که صفحه آرایی شما در قالب وزیری بوده و روی مجوز کتاب من هم نوشته قالب رقعی 82 صفحه در حالی که کتاب من 102 صفحه بود و اینقدر بی انضباطی یک ناشر برای من خنده دار است.

 

 

این هم سند حرفهای بنده به مجوز کتاب ویروس خیانت دقت کنید

مجوز کتاب ویروس خیانت

 

این هم تعداد صفحات کتاب بنده

 

کتاب ویروس خیانت

 

و اما بعد که خدمت شما عزیزان عرض کنم که کار ما با این ناشر تا وقتی که مرحله چاپ اثر رسید تمامی نداشت. یکی از انتقادهای دیگری که من به این ناشر داشتم این بود که بین مولفین عزیز تبعیض قائل می‌شد و در زمینه بلد کردن و معرفی مولفین در پیج اینستاگرام و سایت رسمیشان فرق می‌گذاشت. که از اینها گذشته عدم صداقت ناشر عزیز و همینطور عدم برخورد نامناسب مدیر مسئول این انتشارات با بنده باعث شده بود که من اعتماد کافی به ناشرم نداشته باشم که عدم صداقتشان در مرحله نشر الکترونیکی اثر برای بنده حقیر اشکار شد، مسئول پخش کتاب انتشارات که به من گفته بودند این هفته فایل کتاب شما در کلیه اپلکیشن های کتاب بارگذاری میشود و بعد از پیگیری من از ایشان پرسیدم که بارگذرای شد یا نه گفتند بله بارگذاری شده ولی زمانبر است که در اپلیکیشن ها قرار بگیرد و این دیگر از اختیارات ما خارج است. من بعد از گفتن این جمله توسط مسئول محترم انتشارات با کتابراه که یکی از سایت ها و اپلیکیشن های معتبر انتشار کتاب های الکترونیکی است تماس گرفتم و مسئول عزیز کتابراه گفتند که در پنل ناشر محترمتان عنوان کتاب شما را نمی‌بینم و اصلا کتاب شما را برای ما ارسال نکرده اند. تا اینکه من با مدیر مسئول انتشارات تماس گرفتم و این قضیه را گفتم و ایشان گفتند که شما چرا به چاپخونه زنگ زدید گفتید که آیا کتاب منو برای چاپ به اینجا دادند یا نه ؟ چون درست و حسابی به من پاسخ نداده بودند و من مجبور شدم شماره چاپخونه رو پیدا کنم و باهاشون تماس بگیرم و ایشون به خاطر این موضوع پشت تلفن به من گفتند که شما بی جا کردید با چاپخانه تماس گرفتی همین آقای مدیر مسئول و چون میخواست دروغشون رو لاپوشونی کنه به اصطلاح یک موضوع کوچیک رو که موضوع خاصی هم نبود بزرگش کرد و رضایت نامه مادی و معنوی اثر رو برای من داد و من هم فعلا دنبال یک ناشر خوب برای انتشار ویراست جدید و چاپ دوم کتابم هستم. اینها انتقاداتی بود از ناشرین عزیز و بنده با تمام احترامی که به ناشران عزیز دارم از آنها تقاضا دارم که فقط به منافع مالی خود فکر نکنند و پشت مولفشان را خالی نکنند و تا آخر کنار مولفشان باشند. ارادتمند رفیعی نویسنده کتاب ویروس خیانت

 

 

 

 

نکته مهم و پایانی:

 


در پایان ذکر این نکته لازم و ضروری است که مزایای فوق العاده ی اینترنت و فضای مجازی را نمی‌توان انکار کرد، زیرا در حال حاضر اینترنت ابزاری مناسب برای توسعه ی افکار و اندیشه های بشری محسوب می‌شود به شرط آن که در راه صحیح و هدفمند استفاده شود. با توجه به اهمیت و گستردگی شبکه های اجتماعی لازم است که در آموزشهای قبل از ازدواج افراد را اثرات منفی و مثبت شبکه های اجتماعی و ارتباطات مجازی بر روابط زناشویی آگاه نمود.

 

  • شما تا الان کدام کتابهای روانشناسی را مطالعه کردید ؟
  • بیشتر موضوعات کتابی که مطالعه کرده اید چیست؟
  • قانون جذب ؟ انگیزشی ؟ زناشویی؟ ارتباط ؟ سبک زندگی ؟

در خرید کتاب روانشناسی باید کمی بیشتر از موضوعات دیگر توجه و تامل کنید امیدوارم که این مطلب توانسته باشد به شما کمک کند. ارادتمند رفیعی

ارسال دیدگاه ( 1 نظر )
فرانک اسماعیلی
فرانک اسماعیلیسه شنبه دوم دی ۹۹
عالي 😊🌹
پاسخ دهید
(3)
()
پاسخ مدیریت سایت
مدیریت سایتسه شنبه دوم دی ۹۹
ممنونم از نظرتون
در صورتیکه می‌خواهید دیدگاه شما با نام کاربریتان ثبت شود وارد شوید دیدگاه شما با نام کاربری ثبت می‌شود

پاسخ به نظر
پاسخ به نظر
بستن
*نام شما
*ایمیل شما(اختیاری)
پاسخ شما با نام کاربری ثبت می‌شود
* پاسخ شما

مرتبط با این بخش
خیانت به خاطر ارضای نیاز جنسی خیانت به خاطر ارضای نیاز جنسی
تنوع طلبی از دلایل مهم خیانت مردان تنوع طلبی از دلایل مهم خیانت مردان
دلایل اصلی خیانت زنان دلایل اصلی خیانت زنان
عکس نوشته خیانت عکس نوشته خیانت
علت های خیانت زوجین علت های خیانت زوجین

سایت رسمی سجاد رفیعی
ارتباط با ایمیل:
info@sajjadrafiee.ir
فقط پیامک :
۰۹۱۰۲۸۲۸۸۵۶